18 Mayıs 2012 Cuma

Mayıs - Haziran (2012)


 
Bazı kimseler vardır, hayatta en değer verdikleri işle, o işin sürekli olarak ters gitmesiyle ve yine o iş etrafında dönen kişilerin (biz buna arkadaş diyoruz) izahı olmayan tutumlarıyla sınanırlar. Sınama bitmese de ilişkilerin sona ermesi tek taraflı ve patadak değil; mektup yoluyla yahut telefon gibi cihazların yardımıyla rahata kavuşturulmalıdır. (Biz buna medeniyet diyorsak.)

Üstteki paragrafı unuttuktan sonra dergi çıkarmanın ne kadar zor olduğundan filan bahsetmeyeyim, zaten yeni şekil ve şemalden anlamışsınızdır. (Zorsa çıkarma kardeşim diye yüzüme çarpan sesler en sevdiğim seslerdendir.) Tabii bazı durumlar* var ki onları sizinle paylaşacağım.

Bu sayının şairleri: Salim Nacar, Emre Gürkan Kanmaz, Ferhat Asniya, Ümit Erdem, Talip Nacar, Murat Çelik, Halil İbrahim Polat, Ertuğrul Rast ve Alptuğ Topaktaş. Öykücüler ise Serpil Akça ve Deniz D. Şimşek. Ayrıca iki çeviri öykümüz var bu sayıda Osman Engin’i Melike Sonnur Mısır; Hasan Fahrangi’yi Nihan Işıker dilimize aktardı. Kapaktaki fotoğraf Eyüp Tosun’a ait, bir anın, bir küçük zamanlı öykünün görüntüsü… Yeri gelmişken belirtelim bundan böyle kapakta fotoğraf yer alacak yani çektiğiniz güzel güzel fotoğraflarınızı bekliyorum. Arka kapakta yer alan fotoğrafsa tamamen gerçeğin ürünüdür, şakası yoktur, katkı maddesi içermez!

Son olarak bu sayıyı okurken karnınızın aç olmasını ve bu açlığın üzerine gazı kaçmış bir kola içmenizi öneririm. Hevesler ülkesinde hevesi kırılmamış kim kalmışsa onları kutlamak gerekir, sevelim onları, yaşatalım.

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere… Şikesiz ve yoğun siyasi günler sizinle olsun...2 yorum:

  1. Blogunuz içersindeki bilgileri hergün takip ediyoruz.Ve çok begeniyoruz,dell dizüstü teknik servisleri olarak paylaşımlarınızın devamını

    bekliyoruz.

    YanıtlaSil